Bramy segmentowane to jedne z najpopularniejszych bram w branży garażowej. Większa liczba klientów decyduje się na zakup tej bramy. Może być ona droższa od bramy uchylnej nawet o kilka razy, ale gdy dodamy do każdego rodzaju tych bram montaż i napęd to te różnice ulegają zmianie i są znacznie mniejsze.

Montaż bram segmentowej nie sprawia wielkiego problemu, ponieważ montuje się ją od wewnętrznej strony ściany, co oznacza, że umieszczenie jej nie jest ograniczona. Jeżeli posiadamy łuk nad bramą garażową, bez problemu zainstalujemy bramę segmentową. Właśnie dzięki łatwemu montażu i dopasowywaniu bramy te cieszą się nie małą popularnością. Dzięki tak prostej instalacji brama dobrze chroni garaż przed wiatrem. Wszystko za sprawą poruszania się po prowadnicach. Ich obrzeża są szczególnie dobrze pokryte z prowadnicami. Na skutek tego bramy segmentowe są o klasę wyżej jeżeli chodzi o termiczność i izolacje przed czynnikami zewnętrznymi.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem bramy segmentowe będą dla garaży ocieplanych i domów energooszczędnych. Również to rozwiązanie będzie jak najbardziej na plus dla garażów, które są wbudowane w bryłę domu.

Większość bram otwiera się do góry, jednakże produkowane są również takie, które otwierają się na bok, przesuwając się na ścianę garażową. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla garażów, w których na górze jest poprowadzona jakaś instalacja na przykład wentylacja. Również dobrym wyborem jest zakup bramy segmentowej otwierającej się w bok, gdy mamy połączone wejście do garażu z naszym domem lub ogródkiem. Chowając na przykład różne sprzęty takie jak kosiarka, miotły, grabie i wiele innych nie musimy otwierać bramy w całości, a lekko ją uchylić. Bramy segmentowe również da się otwierać ręcznie. Przyda się to koniecznie, gdy mamy przerwę w dopływie prądu i nie mamy innej możliwości żeby zamknąć bramę. Jednak na co dzień brama obsługiwana jest za pomocą pilota dzięki systemom automatycznym, brama zatrzyma się lub cofnie, gdy natrafi na przeszkodę.