Każdy z nas w swoim domu przede wszystkim pragnie czuć się bezpiecznie i komfortowo. Zadbajmy więc o kameralność i osłońmy nasze okna zdając się na produkty najwyższej jakości. Mogą to być stylowe rolety wewnętrzne lub też antywłamaniowe, zewnętrzne osłony. Dziś możliwe jest sterowanie roletami z każdego miejsca na świecie. Zainteresujmy się internetowymi systemami montowanymi w inteligentnych domach nie tylko wówczas, gdy dużo podróżujemy.

Rolety wewnętrzne – wciąż zyskują na popularności

Cechuje je minimalizm oraz wysoka funkcjonalność. Rolety wewnętrzne optycznie powiększają przestrzeń i dodają każdemu wnętrzu subtelnej elegancji. Nie przyciągają kurzu więc są perfekcyjną opcją dla alergików. Można również z powodzeniem łączyć je z delikatnymi zasłonami lub też nawet z bogatym i efektownym wystrojem okien. Wówczas to nigdy nie będziemy narzekać na precyzyjne dostosowanie ilości światła do wymagań mieszkańców. Zawsze możemy także zdecydować się na zdobywające z każdym rokiem coraz więcej serc klientów, niezastąpione rolety dzień-noc. Układ dwóch warstw tkanin, jednej przeziernej a drugiej zaciemniającej sprawia, że jesteśmy w stanie doskonale manewrować stopniem nasłonecznienia wnętrza. Dodatkowo stylowe, poziome pasy dodadzą każdemu pomieszczeniu niezbędnej estetyki. Rolety dzień-noc dostępne są także w nowoczesnej wersji sterowanej elektrycznie. 

Rolety wewnętrzne przede wszystkim bardzo skutecznie chronią przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów. Wybierać możemy spośród rolet jednobarwnych, zacieniających do sypialni lub też wzorzystych. Hitem w roku 2021 będą aranżacje mieszkań pełne rozmaitych odcieni ciepłego beżu i jasnego brązu. Takie też barwy rolet wewnętrznych będą więc z pewnością najbardziej pożądane. Często wybierane są rolety w kasecie z prowadnicami. Cechują się bezinwazyjnym montażem, a prowadnice skutecznie zabezpieczają tkaninę przed potencjalnymi zabrudzeniami i uszkodzeniami. W modernistycznym budownictwie popularność zyskują eleganckie rolety plisowane, tzw. plisy. Dzięki nim można przysłonić dowolny fragment okna. Roleta więc może być umiejscowiona na dole szyby okiennej zapewniając widok nieba i oddalonych drzew. Najbardziej wymagający klienci upodobają sobie na pewno ekskluzywne żaluzje drewniane poziome, idealnie wpisujące się w najnowsze, tegoroczne trendy wnętrzarskie, w klimaty skandynawskie, ekologiczne, a nawet retro. 

Wybierając rolety bacznie zwracajmy uwagę na jakość produktu oraz montażu. Wielokrotnie nagradzany producent rolet wewnętrznych, którego szeroka oferta jest dostosowana do potrzeb każdego klienta. Standardem jest w tym przypadku ekspresowa usługa oraz najwyższy gatunek oferowanych osłon okiennych. 

Bezpieczeństwo Twojego domu – postaw na rolety zewnętrzne 

Wykonane z aluminium najwyższej jakości, rolety zewnętrzne są lekkie, łatwe w konserwacji i odporne na warunki atmosferyczne. Wybierając zewnętrzne rolety istotne jest to, czy nasz budynek jest już istniejący, czy też dopiero w trakcie powstawania. W istniejących domach montuje się rolety zewnętrzne natynkowe lub podtynkowe. Ten drugi rodzaj prezentuje się wyjątkowo estetycznie gdyż roleta jest praktycznie niewidoczna z zewnątrz podczas jej podniesienia. Na rolety podtynkowe zdecydować się można również w przypadku nowo budowanych obiektów. W systemach natynkowych i podtynkowych możliwe jest zastosowanie nowatorskiej funkcji pancerza s_onro. Jest to połączenie żaluzji oraz rolety umożliwiające pełne zaciemnienie w chwili gdy pancerz jest zamknięty lub bardzo dobrą transparentność przy niewielkim otwarciu pancerza. Zewnętrzne rolety nadstawne natomiast związane są ściśle z montażem stolarki okiennej. Są więc idealnym rozwiązaniem dla budynków nowo powstających. Kolejną kwestią jest odpowiednia kolorystyka rolet oraz dodatkowe elementy zabezpieczające, dbające o funkcję antywłamaniową. Najczęściej wybierane są rolety zewnętrzne sterowane automatycznie.