Pergola tarasowa to rozwiązanie dla osób, których nie satysfakcjonują prowizoryczne parasole czy nietrwałe osłony z szybko ulegających zniszczeniu tworzyw sztucznych. Wykorzystanie tego dodatkowego elementu zabudowy pozwoli Ci cieszyć się możliwością spędzania czasu na tarasie niemal w każdych warunkach pogodowych, niezależnie od tego, czy na zewnątrz panuje męczący upał, czy pada deszcz. Wybierz odpowiedni dla siebie model pergoli i korzystaj z tarasu, kiedy tylko zechcesz! 

Jakie modele pergoli tarasowych dostępne są na rynku? 

Na rynku znajdziesz dziś przede wszystkim pergole tarasowe o konstrukcji wykonanej z dwóch typów materiałów – z drewna lub z metali takich jak aluminium. Ich dach najczęściej jest składany i może być wykonany albo z tkaniny, albo z ruchomych metalowych paneli. Niektóre z dostępnych rozwiązań pozwalają na montaż pergoli do ściany zewnętrznej budynku, podczas gdy inne są modelami wolno stojącymi. W wielu przypadkach możesz też wybierać pomiędzy modelami standardowymi i modelami wyposażonymi w dodatkowe przesłony boczne lub nawet wewnętrzne oświetlenie LED. Wybór jest więc szeroki. O ile decyzja o tym, czy wybrać model wolno stojący, czy przeznaczony do połączenia z budynkiem zależy właściwie wyłącznie od Ciebie i tego, jak chcesz zagospodarować teren wokół swojego domu, o tyle inne opcje mogą nastręczać pewnych trudności. Jak więc wybrać idealny model? Odpowiadamy!

Trwałość przede wszystkim

Jeśli zależy Ci na trwałym rozwiązaniu, które będzie sprawdzać się przez kilka lat i nie będzie wymagało licznych zabiegów konserwujących, wybierz raczej model o aluminiowej konstrukcji. Będzie ona zdecydowanie bardziej odporna na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych niż drewno. Marzy Ci się drewniana pergola? W ofercie marki Rolety Alu znajdziesz modele o aluminiowej konstrukcji z dekoracyjnymi powłokami imitującymi naturalne drewno. 

Rodzaj zadaszenia

Z tego samego powodu dobrym pomysłem będzie wybór modelu o pokryciu wykonanym z metalowych paneli lub przynajmniej z wysokogatunkowej tkaniny, która przetrwa nie rok, a minimum kilka lat, zachowując świetny wygląd i idealny stan. Wybierając idealną pergolę warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na materiał, ale też na sposób sterowania zadaszeniem. Najwygodniejsze w obsłudze będą oczywiście modele w pełni zautomatyzowane. Zależy Ci na możliwości wpuszczenia do zadaszonej przestrzeni światła? Wybierz model z panelami o automatycznie sterowanym kącie nachylenia, które pozwolą Ci na kontrolowanie ilości światła, jakie przeniknie przez dach. Wolisz mieć możliwość doświetlenia tarasu wieczorami? Sprawdź ofertę modeli wyposażonych w gotowe do użytku oświetlenie LED. 

Przesłony boczne

Przesłony boczne zagwarantują Ci nie tylko ochronę przed wiatrem czy silnym, zacinającym deszczem, lecz również zwiększą poczucie prywatności. Wybór modelu z opcjonalnym systemem przesłon umożliwi Ci też utrzymanie ciepła na zadaszonej części tarasu, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się dodatkową przestrzenią nawet w chłodne dni. 

Mamy nadzieję, że po lekturze naszego tekstu wiesz już, czego szukasz.